Napísal: Administrator Kategória: Extraliga ženy
Uverejnené 24. marec 2018
Vytlačiť

UKF-Slavia-3semifinalVolley project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 3:0 (24, 23, 21) - stav série 2:1
Rozhodovali: Královič a Juráček, 220 divákov.
UKF: N. Stümpelová 12, De Paula 4, Richweissová 4, Müller 17, Lukovič 9, Konečná 11, libero Španková (Hradecká 0, Poláčková 0)

Tretí semifinálový zápas začali domáce hráčky lepšie, keď si vypracovali hneď v úvode náskok 6:3. Skúsené hráčky z Bratislavy však sériou úspešných útokov otočili na 6:7. Od tohto momentu sa oba tímy ťahali po bodoch až do stavu 24:24. Záver setu patril domácej hráčke Müllerovej, keď najprv úspešným útokom a potom vynikajúcim blokom rozhodla o vedení domáceho celku 1:0. Druhý set mal podobný priebeh ako prvý. Nitra išla do vedenia, ale Bratislava vždy náskok stiahla. Od stavu 9:9 predviedli výbornú hru za sieťou hráčky z Bratislavy a vypracovali si náskok 9:12. Ten domáci tím zmazal do stavu 14:14 a po timeout-e troma úspešnými bodmi sa Nitra opäť dostala do vedenia. Bratislava však nezložila zbrane a dokázala stretnutie vyrovnať na 23:23. Drámu rozlúskla opäť Müller úspešným útokom a následne Stümpelová predviedla výborný blok a Nitra viedla už 2:0 na sety. V treťom sete až do stavu 15:18 mala Bratislava mierny náskok, ale po taktickom oddychovom čase zabojovali domáce hráčky sériou piatich bodov v rade. Ponúknutú šancu na víťazstvo v sete využili a po výhre 25:21 ukončili celý zápas v troch setoch.

Teemu Sarna (tréner UKF): Na začiatku sme hrali nervózne, ale potom sme sa ako tím dali dokopy a scelili. Robili sme menej chýb ako Slávia a to rozhodlo, že sme tento zápas vyhrali.“