Napísal: Administrator Kategória: Extraliga ženy
Uverejnené 18. marec 2018
Vytlačiť

UKF-Slavia-semifinal-titulkaVolley project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 1:3 (22, -18, -19, -22) - stav série 0:1
UKF: Müller 8, Lukovič 16, Konečná 10, N. Stümpelová 11, De Paula 6, Richweissová 11, liberá Španková a Poláčková (Do Monte 1, Hradecká 1)

Nitra začala prvý semifinálový zápas lepšie, keď sa domáce hráčky ujali vedenia 7:3, resp. až 18:10. V závere prvého setu dokázali hráčky z Bratislavy sériou bodov sa dotiahnúť až na 23:22, ale o sete rozhodla kapitánka Konečná, keď úspešným útokom a následne výborným blokom zabezpečila vedenie v zápase 1:0. Druhý set sa začal vyrovnaným priebehom, ale postupne si Bratislava vypracovávala náskok až na 12:19. Nitra ešte dokázala znížiť na 16:19, ale tento set už Bratislava zvládla a vyrovnala na 1:1. V treťom sete sa hralo vyrovnane do stavu 4:4, keď následne hosťujúce Kuciaková a Szabóová natiahli sériu víťazných bodov až na 4:10. Nitre sa nedarilo dostať do optimálnej pohody z prvého setu. Domáce hráčky ešte dokázali nepriaznivý vývoj tohto dejstva kozmeticky upraviť na 19:25. Vo štvrtom sete sa hral najvyrovnanejší volejbal. Oba celky sa ťahali po bodoch a zápas sa začal lámať za stavu 17:17, resp. 20:20. Úradaujúci majster však zvádol koncovku a teda zvíťazil v Nitre 1:3 a ujal sa vedenia v sérii 0:1.

Teemu Sarna (tréner UKF): „Dnes sme nehrali vôbec dobre. Ani podanie, ani príjem a to rozhodlo, že sme tento zápas nezvládli. Naša hra bola hrozná. Nemám čo viac k tomu povedať."