Napísal: Administrator Kategória: Extraliga ženy
Uverejnené 04. marec 2018
Vytlačiť

Nitra-novemestoVolley project UKF Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (15, 11, 11) - na zápasy 1:0

Nitra: De Paula 5, Richweissová 13, Müller 10, Lukovič 14, N. Stümpelová, liberá Španková a Poláčková

V ženskej extralige sa v sobotu začalo štvrťfinále play off. Úlohu favoritov na domácej palubovke potvrdili STRABAG Volleyball Club, Volley project UKF Nitra aj Slávia EU Bratislava a po víťazstvách 3:0 sa ujali vo svojich sériách vedenia 1:0.

Nitra bola v role favorita a tento scenár začínali domáce hráčky napĺňať od úvodných minút. V prvom sete ešte Nové Mesto nad Váhom dokázalo dobehnúť náskok domáceho celku na 9:9, ale Nitra od tohto momentu začala bodovať a dotiahla set do víťazného konca 25:15. V druhej časti už vysokoškoláčky žiadne zaváhanie nedopustili a od úvodných minút si vypracovali náskok, ktorý už udržali opäť do víťazného konca. Tento scenár sa zopakoval aj v treťom sete a tak sa hráčky Volley project UKF Nitra ujali vedenia vo štvrťfinále 1:0 na zápasy.